vysoká zvěř - lesní zvěř (jelen karpatský,srnec obecný,sika Dybowského,mufloni)

Jelen karpatský (Cervus elaphus montanus), jelen evropský karpatský či také jelen maďarský je poddruh jelena lesního. Je větší a mohutnější než jelen lesní středoevropský.
Srnec obecný (Capreolus capreolus) je hojně rozšířený sudokopytník z čeledi jelenovití. Z evropských druhů jelenovitých je nejmenší. Samice srnce se nazývá srna (řidčeji srnka), mládě pak srnče (řidčeji srně). V České republice se jedná vedle prasete divokého o nejrozšířenější spárkatou zvěř.
jeleni sika - Jelen sika Dybowského (Cervus nippon dybowskii) je poddruh jelena sika (Cervus nippon), z čeledi jelenovitých. Vyskytuje se ve východním Rusku. Podobně jako jelen evropský i samci jelena sika mají parohy, jen jsou menší a na koncích nevytvářejí korunu. Žijí ve gangách živí se trávou, bylinami, semeny či listy. V lese škodí olupováním kůry mladých stromků. Laň je březí 8 měsíců, mláďata se rodí v květnu až červnu. Dospívají ve dvou letech.
daněk - Daněk evropský nebo také skvrnitý (Dama dama L., 1758) je druh z čeledi jelenovití (Cervidae) s lopatovitými parohy, svým zbarvením se podobá jelenu sikovi. Samice se nazývá daněla.
Muflon (Ovis orientalis musimon Pallas, 1811) je jediný volně žijící zástupce rod ovce v evropské i české přírodě. Muflon je lovným druhem, jehož odstřel je v Česku povolen v posledních pěti měsících roku. Muflon se vyskytuje ve Stebně.
Jelen maral - Cervus elaphus sibiricus